Son Yazılar
Anasayfa » Teknoloji » Android Virüsleri Anlamanın Yolları
Android Virüsleri Anlamanın Yolları

Android Virüsleri Anlamanın Yolları

1. Artan Telefon Faturası

Bu yazılımlardan bazıları telefonlarımıza bulaştıktan sonra bazı numaralara mesaj gönderirler.Bu durumu fark etmek için ise telefon faturasına bakmamız yeterlidir.Ancak bazı virüsler faturada kendini göstermemek adına farkedemeyeceğimiz kadar az mesaj göndererek telefonumuzda daha uzun süre yaşar.Atasözümüzdeki gibi damlaya damlaya su olur;bu virüslerde bu mantıkla çalışıyor anlayacağınız.

2. Data Kullanımının Artması

Virüslerin bazıları da mesaj göndermek yerine telefondaki veri trafiğini yani internetimizi kullanarak hem telefonumuza hem de bütçemize zarar verir.Bu durumda telefonumuza data trafiğini ölçen uygulamaları indirip kullanmaya başlayarak bu durumdan kısmen de olsa kendimizi kurtarabiliriz.

3. Azalan Pil Ömrü

Android telefon kullanan kişilerin en büyük sorunlarından birisinin telefon bataryasının arzuladığımız süreden daha çabuk bitmesidir.Bir çoğumuz telefon bataryalarımızın az çok ne kadar sürede bittiğini biliyordur.Eğer ki bildiklerimizden daha kısa sürede bataryamız bitiyorsa bu telefonumuza virüs bulaştığının göstergesi olabilir.

4.Telefon Performansının Düşmesi

Diğer bir yöntem ise virüslerin telefonlarımızın RAM ve işlemcisini yorarak telefon performansını düşürmesidir.Eğer böyle bir durumla karşılaşırsak telefonumuzun RAM belleği ve işlemcisi için gerekli uygun olan yazılımları indirerek bu durumdan telefonumuzu kurtarabiliriz.

5.Aramalarımızın ve Görüşmelerimizin Kesilmesi

Tabiki kesilen her telefon görüşmemizin adroid virüslerden kaynaklandığını söyleyemeyiz.Ancak sizin de tahmin edeceğiniz üzere şebekenin çok güçlü olduğu bir yerde telefonumuz bir değil bir çok kez kapanıyorsa bu durumda android virüslerden şüphelenebiliriz.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*