Son Yazılar
Anasayfa » Teknoloji » Android’in En Kaliteli Bedava Uygulamaları
Android’in En Kaliteli Bedava Uygulamaları

Android’in En Kaliteli Bedava Uygulamaları

Android’ in rakipleriyle arasındaki en büyük avantajlarından birisinin uygulama konusundaki çeşitlilik olduğu hepimizin mâlumu. Aklınızda bir uygulama var ve indirmek üzere uygulama mağazasını açıyorsunuz. O sırada gözünüze çarpan bir uygulamanın ekrana gelmesi ve sizin bu uygulamaya tıklamanız mıhtemeldir. İşte verdiğim bu örnek bence Android’in uygulama sayısında ne konumda olduğunu çok güzel açıklıyor. Şimdi size bir soru sormak istiyorum telefonunuzda hangi uygulamalar var.Peki bu uygulamalardan kaç tanesi eğlenceye yönelik değil.Herkes eğleneceği uygulamayı kendisi seçer ancak faydalı uygulamalar herkes için ortaktır diyerek yola çıktım. Sonuç olarak işinize yarayacağını düşündüğüm kaliteli ve bedava uygulamalardan bazılarını bir araya getirdim.

1.AirDroid

Bir gün televizyon izlerken kanal kendiliğinden değişiyor, televizyonun sesi kendiliğinden açılıyor ve kısılıyordu.Tabi o zamanlar akıllı telefonlar yeni popüler olmaya başladığından arkadaşım beni bu şekilde kandırmıştı.Şimdi bunun tersi bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Yani bu uygulama ile bilgisayarınızdan telefonunuzu yönetmeye başlayabilirsiniz. İster mesaj yazarsınız, ister telefonun kamerasını kullanır isterseniz de telefonun ayarlarını değiştirebilirsiniz.Tek yapmanız gereken bu uygulamayı indirerek üye olmanız ve bilgisayarınızdan uygulamanın web adresine giderek oturum açmanız.

2.Nova Launcher

Daha önce “AndroPhone 8 Denemek İster misiniz?” diye bir yazı yazmıştım. Android telefonumuzun arayüzünü değiştiriyordu. Bu da aynen öyle bir uygulama. Ancak bu uygulama ile cihazımız Windows Phone metro arayüzüne değil sadece Android arayüzünün daha görsellik katılmış haline sahip oluyor.

3.CloudCube

Birden fazla bulut depolama alanı kullandığınızı düşünün. Sizce de hangi dosya hangi bulut depolama hesabımda sorunu ortaya çıkmaz mı? İşte bu durumu ortadan kaldıracak bütün bulut hesaplarınızı birbirine bağlayacak bir uygulama; CloudCube. Bu uygulama ile bütün hesaplarınızı birbirinize bağlayarak hesaplar arasında gezinti vs. işlemler yapabilirsiniz.

4.JuiceDefender

Bu uygulamayı indirdikten sonra aktifleştirin ve bir kaç gün bekleyin. Bu bir kaç günde uygulama tabiri caizse telefonunuzla tanışıyor ve sizin telefonunuzu nasıl kullandığınızı öğreniyor. Bu bir kaç gün sonunda ise uygulama size göre ayarlamalar yaparak telefonunuzun pil kullanım süresini az da olsa arttırıyor.

Aslında ben bu tarz pil kullanım süresini arttıran uygulamalara pek inanmam ancak kullanmak istersiniz diye sizlerle paylaşıyorum.

5.Nights Keeper

Patronunuz geceleri sizi arayabileceğinden telefonunuzu açık bırakıyorsunuz. Ancak arayan patronunuz değil pek istemediğiniz birisi mi.O halde bu uygulama size göre. Bu uygulamayı indirerek gece telefonunuzu istediğiniz kişiye kapalı gösterir istediğiniz kişiye açık gösterirsiniz.Yani bu uygulama ile sizi geceleri sadece istediğiniz kişiler arayabilecek.

 

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

2 yorum

  1. Nights Keeper yerine Android sürümlerinde ayarları kurcalayınca aslında bazı numaraları engelleyebilirsiniz.Günlük uğraşmak gerekebilir gerçi ama program olmadan da kullanılabilir.
    Ayrıca diğer uygulamaların türevlerini de yazarsan oldukça popüler olmaya başladılar :)

    • Sevgili adaşım :)
      Söylediğin gibi Android sürümlerinde ayarlardan numara engelleme yapabiliriz. Hatta daha eski telefonlarda dahi bildiğim kadarıyla bu özellik mevcut. Ancak yine söylediğin gibi kullanıcıların uygulamayı indirip kullanması daha mantıklı :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*