Son Yazılar
Anasayfa » İnceleme » Birbirinden İlginç İnternet Siteleri
Birbirinden İlginç İnternet Siteleri

Birbirinden İlginç İnternet Siteleri

Çok fazla zamanınız var yapacak bişeyler bulamıyor musunuz veya bir uğraşı mı edinmek istiyorsunuz gelin bi listeye göz atın. Çünkü bu liste belki de sizi heveslendirip yazılıma veya müziğe başlatacak. Tabi eğer ben sadece zaman geçirmek istiyorum can sıkıntımı alsın yeter diyorsanız da size göre siteler var gelin bir bakın.

1.Code Monkey

Bazı insanlar yazılımcıları sihirbaz sanıyorlar (ki bence de öyle :) ); yazılımcılar ise yaptıklarını çok basit bir şekilde şöyle açıklıyor: sorunu parçalara ayırmak. Code Monkey sitesi de tam öyle sadece ileri, geri, sağ, sol diyerek bir maymunu muza ulaştırmaya çalışıyorsunuz.

İşin espirisi bir yana tabi ki Code Monkey’ deki kadar kolay değil bu iş. :) Ancak belkide bu sayede yazılıma merak duymaya başlarsınız.

Site Adresi: http://www.playcodemonkey.com/

2.Hacker Typer

Yazılımla başladık yazılımla devam edelim dilerseniz. Yabancı filmlerde çok kez şahit olduğumuz sahneler vardır; bizim daha çok hackerlar ile özdeşleştirdiğimiz sahneler. Siyah bir arkaplan ve deli gibi hızlıca kod yazılan bir ekran. Evet eğer siz de o hackerlar gibi hızlıca kod yazmak veya o kişiler gibi makineye bağlanmak üzereyim gibi cümleleri kurmak istiyorsanız girin bide bu siteye bakın.

Site Adresi: http://hackertyper.com/

3.QWOP

Benim oynadığım en zor mini oyun. Bir atlet düşünün ama koşmayan bir atlet koşturabilirim diyorsanız bir deneyin derim. Ama çok iddialı olmayın çünkü göründüğü kadar kolay değil. Benim rekorum ise 2 metre.

Site Adresi: http://www.foddy.net/

4.Party Cloud

Virtual DJ diye bir program vardı DJ’ lik yapabilmek için. Virtual DJ programını kullanmamış olsam da onun gibi aynı amaca hizmet ettiğini düşündüğüm bir site Party Cloud. Kurulum, yükleme vs. gibi hiç bir derdi de yok siteye gir ve hünerlerini göster.

Site Adresi: http://www.partycloud.fm/

5.Rainy Mood

Bazı insanlar vardır benim gibi yağmurda yürümeyi yağmur sesini dinlemeyi sever. Bu da benim gibi olanlar için bir site. Dilerseniz telefonunuzda bile dinleyebilirsiniz. Iphone ve Android cihazlar için uygulamaları da mevcut.

Site Adresi: http://www.rainymood.com/

6.The Nicest Place on the Internet

Bir insana sarılmayı mı özledin yoksa masum bir öpücük mü. Evet gerçeğin yerini almaz ama sanalda tıpkı gerçekmiş gibi aynı duyguyu da yaşayamazsın. Fazla beklentiye kapılmadan buyrun bir bakın derim.

Site Adresi: http://thenicestplaceontheinter.net/

7.Do I Have A Dead Pixel?

Ekranınızın bir yerinde görüntü olmadığını hep aynı kaldığını mı düşünüyorsunuz. Tüm renk seçeneklerini deneyerek bir ölü piksel testi yapın ekranınıza.

Site Adresi: http://www.doihaveadeadpixel.com/

8.OnReadx

Akıllı cihazınızdan veya bilgisayarınızdan kitap okumayı seviyorsanız sizin için çok güzel bir site. Tabi eğer okuyacağınız e-kitaplar ingilizce ise.

Site Adresi: http://www.onreadx.com/

9.Find the Invisible Cow

Sıcak-soğuk oyunu vardı küçükken oynayanlar bilir. Bir cisim saklıyorsunuz yaklaştığınız zaman sıcak uzaklaştığınız zaman soğuk diyordu diğer oyuncular. İşte aynen öyle bir oyun ekranda bir inek saklanıyor ama siz yerini bilmiyorsunuz. Siz imleci ekranda gezdirdikçe ineğe olan konumunuza göre ineği bulmanız için bir ses size yardım ediyor.

Site Adresi: http://www.findtheinvisiblecow.com/

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*