Son Yazılar
Anasayfa » İnternet » Google Adsense
Google Adsense

Google Adsense

Site sahibi olanların site açma amacı bu olmasa bile sonradan zamanla düşünmeye başladığı bir konudur aslında ‘Sitemden Nasıl Para Kazanabilirim.’Tabi bunun birçok yöntemi olduğunu söylemek mümkün.Ancak bununda en kolay yolu aslında reklam alabilmektir.Tabi büyük şirketler de çok ciddi ziyaretçi sayımız olmadığı sürece reklam vermeyeceğine göre geriye diğer seçenek kalıyor.Wordego ve Google Adsense tarzı reklam veren siteler.Bende bu yazımda ‘Sitemize nasıl reklam alabiliirm şansımız nedir?’ gibi konuları ele alacağım.

Google Adsense

Reklam alabilmek için en yaygın servis Google Adsense diyebiliriz.Çünkü hem arama motorunu kullandığımız firmayı tanıyoruz hem de kabul edilme şansımız diğer firmalardan daha yüksek diyebiliriz.Tabi kabul edilme şansımızın yüksek olması hemen kabul edileceğimiz anlamına gelmiyor.Evet diğer firmalara göre kabul edilme şansımız yüksek ama kabul edilmek çok kolay değil bunu da belirtmek lazım.

Google Adsense için başvuruda bulunmak istiyorsak öncelikle bir adet Google Adsense hesabımız olmalı.Tabi hesap edinmek işin en basit tarafı.Firmanın başvurumuzu değerlendirirken baktığı bir kaç tane bazı önemli husus var.Şimdi gelin bu bir kaç maddeye bakalım.

1.Siteniz özellikle özgün olacak.Yani aynı konudan benzeri olan çok site olabilir.Fakat sizin sitenizi benzerlerinden ayıran bir nokta olmalı.Bu özgünlük gerek tasarım gerekse içerik olarak tarif edilebilir.Örneğin internette okduğunuz bir yazıyı kendi yorumunuzla yayınlamanız daha ilgi çekici olacaktır.

2.İçerik olarak zengin bir web sitesine sahip olmalısınız.Bakımda olan vs sayfalarınız mümkün olduğunca az olmalı.

3.Güncel bir web sitesine sahip olmanız şansınızı arttırır.İmkanınız olduğu sürece siteyi güncellemeye özen göstermenizi öneririm.

4.Tabi en önemli husus ziyaretçi sayınızın belirli bir seviyede olmasıdır.Bunun için bir rakam veremem fakat bu servisi amatör site sahiplerinin de kullandığını ve başvuruların Google tarafından kabul edildiğini düşünecek olursak çok yüksek ziyaretçi sayısına ihtiyaç olmadığını söylemek mümkün.Ancak bu servisten ciddi paralar kazanmayı düşünüyorsanız benim önerim acele etmeyin önce sitenizin tanıtımını yapın ve bu sürede mümkün olduğunca sitenizi içerik olarak zenginleştirmeye özen gösterin.Ziyaretçi sayınızda artış olduğunu gözlemlediğiniz anda başvurunuzu yapabilirsniz.Peki ziyaretçi sayınızdaki artışı nasıl öğrenebilirsiniz?Onuda Alexa veya yine Google’a ait olan uygulamalardan ölçebilirsiniz.

Reklamlar Neye Göre Yayınlanır?

Firma sizin sitenizin kategorisini belirler.Örneğin teknoloji portalına sahipseniz teknoloji ile ilgili reklamlar sitenizde görünür.Bu durumu iki farklı pencereden değerlendirebiliriz.Örneğin teknoloji haberi okuyan birisinin bir laptop reklamını bir koltuk takımı reklamına tercih etmesi muhtemeldir.Fakat yine aynı kişinin ihtiyacı olan bir halı reklamını laptop reklamına tercih etmeside muhtemeldir.Ancak beğensek de beğenmesek de bu kuralların dışına çıkamayız.Sitemizin kategorisinin dışından bir reklam alamayız.

Adsense’den Para Kazanmak

Burda çok kısa bir şey söylemek istiyorum.Para kazanabilmek için reklamınızı görüntülenmesi vs. gibi şeyleri anlatmayacağım.Burda kazancınızı etkileyecek önemli bir nokta;reklamını görüntüleyeceğiniz firmanın bu reklam için bütçesidir.Örneğin rekabeti yüksek olan bir alanda reklam alırsanız sizin de kazancınız dolaylı olarak artacaktır.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*