Son Yazılar
Anasayfa » İnceleme » Google’a Birde Bunları Yazın!
Google’a Birde Bunları Yazın!

Google’a Birde Bunları Yazın!

Google’ı hep kendi aramalarınız için mi kullanacaksınız.Birde Google’ın eğlenceli yanını keşfetmek üzere bir arama yapmaya ne dersiniz.Hadi öyleyse ilk aramadan başlayalım.

1.Do A Barrel Rol

Çok kısa süreliğine bir akrobasi pilotu gibi Google arama sayfanızın döndüğünü göreceksiniz.

2.Askew ve Tilt

Peki Google’ı hafif yatık görmeye ne dersiniz.O zaman aramaya “askew” yazın.

3.What is the Loneliest Number

Yalnızlıktan korkar mısınız?Peki yalnızlığınız herkes tarafınca bilinse ve siz akla gelseydiniz?Google’a ise yalnızlık deyince en yalnız sayı kim diye sorunca “1” cevabını veriyor.

4.Recursion

“Bunu mu demek istediniz?” bu düzeltmeyi bilmeyen yoktur.Tabi düzeltme yanlış yazınca olur.Peki “Recursion” yazınca düzeltme olarak tekrar “Recursion” yazdığını söylesem inanır mısınız?

5.Let it Snow

Ekrana kar yağdırmaya ne dersiniz.O halde arama kutusuna “let it” yazdıktan sonra çıkan “let it snow” yazısının yanındaki kendimi şanslı hissediyorum yazısına tıklayın.

6.Google Gravity

Yer çekiminin olmadığı bir hayat düşünün.Şimdi birde internet ortamında sayfaların yer çekimi etkisiyle nasıl çalışabileceğini hayal edin.Sonra aynı şekilde Google aramalarına “Google Gravity” yazarak kendimi şanslı hissediyorum deyin ve sonra hayal ettiğiniz gibimi internet ortamında yer çekimi siz karar verin.

7.Find Chuck Norris

Google herşeyi biliyor sanıyorsunuz değil mi?Ben de öyle biliyordum ta ki “Find Chuck Norris” yazana kadar.Google daha buna cevap veremiyor.Şaka bir yana siz de deneyin görün.

8.Google Pig Latin

Eee herkes konuşurken yazarken hata yapabilir.Google bile.Ya da belki Google burada dalga geçiyordur.”Google Pig Latin” yazın ve latif harfleriyle Google2ın yeni kelimeler ürettiğini ve bu kelimelerden hiç bir şey anlamadığınızı görün.Neden dalga geçiyor dedim peki.Hemen söylüyorum.Google bu eğlenceyi “Google’ı kullanamayanlara” adı altında espiri yaparak sunuyor. :)

 

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

3 yorum

  1. Merhaba Mehmet Abi;
    Ben bilişim teknolojileri/Ağ işletmenliği bölümü mezunuyum. Bölümümden devam etmek istiyorum. Hedefim yönetim bilişim sistemleri bölümü. bölüm hakkında araştırmalarım kafamı çok karıştırdı. Bölüm hakkından iyi ve kötü çok bilgi var. Sayfanı çok beğendim. Okuduğun bölümü biraz anlatabilir misin?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*