Son Yazılar
Anasayfa » İnceleme » İşletmeler Neden Blog Kullanmalı?
İşletmeler Neden Blog Kullanmalı?

İşletmeler Neden Blog Kullanmalı?

İşletmeler için öncelikli hedef müşteri memnuniyetidir.Peki müşteri nasıl memnun edilir.Bütün başlıkları bir çatı altında toplayacak olursak bu soruya şu cevabı rahatlıkla verebiliriz.İletişim.Yani müşterilerle sürekli olarak iletişim halinde olmak.Bu başlığı müşterilerin şikayetlerini dinlemek onların önerilerini dinlemek gibi çok sayıda alt başlığa ayırabilirsiniz.İşte bu alt başlıkları ele alarak “İşletmeler Neden Blog Kullanmalı?” sorusuna cevap aradım.

1.Belirli zamanlarda öne çıkan çalışanlarınız ile müşterilerinizi online bir şekilde sohbet havasında buluşturaral müşterilerinizin gözünde müşteri ile iç içe görünerek çok olumlu bir imaj kazanabilirsiniz.

2.Öne çıkarmak istediğiniz ürün/hizmetlerinizi çeşitli görsellerle öne çıkararak buraya dikkat çekebilirsiniz.

3.Arama motorlarında üst sıralara çıkarak hem blog üzerinden yeni müşteriler kazanırsınız hem de blogunuz sayesinde başarılı bir pazarlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4.Blogunuzda yarışmalar düzenleyerek müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

5.Müşterilerinizin sitenizde sürekli veya geçici yazılar yazmasını sağlayarak müşteri etkileşimini arttırabilirsiniz.Önemsiz görünse de yazı yazmayı seven müşterilerinizi çok hoşuna gidecektir.

6.İnfografikler dikkat çekmenin önemli yollarından birisidir.İşletmeniz ile ilgili infografikler yayınlayabilirsiniz.

7.Kampanya ve önemli duyurularınızı blogunuz üzerinden yapabilirsiniz.

8.Müşterileriniz bazı çalışanlarınıza bir sempati,hayranlık duyuyor olabilir.Blogunuzda çalışanlarınıza yazı yazdırarak hem müşterilerinizi memnun etmiş olacak hem de müşterilerinizin gözünde değer kazanmış olacaksınız.

9.Şikayetlerle buradan ilgilenilebilirsiniz.

10.Blogunuzda üyelik sistemi kurarak sıkı takipçilerinizi firmanıza davet ederek ağırlayabilirsiniz.Bu yöntem özellikle sizlerle aynı mesleği yapan veya yapmak isteyecek müşterilerinizi teşvik edecektir.

Bu 10 madde aslında “İşletmeler Neden Sosyal Medya Hesapları Kullanmalı?” sorusununda cevabı.Ancak blog kullanmak bence sosyal medya hesaplarından daha etkilidir.Tabi ki doğru kullanıldığı sürece.Çünkü internet kullanan herkes sosyal medya hesabına sahip değildir.Ancak karşılaştırma yapmadan her iki şekilde müşterilerle iletişim kurmak daha etkili olacaktır.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*