Son Yazılar
Anasayfa » İnternet » Reklam ve Ziyaretçinin Diğer Adı:Bumerang
Reklam ve Ziyaretçinin Diğer Adı:Bumerang

Reklam ve Ziyaretçinin Diğer Adı:Bumerang

En sonda söylemem gerekeni şimdi söyleyerek sizi Bumerang konusunda teşvik etmek istiyorum.Önceleri ben de Bumerang’a soğuk bakarken Google Adsense bana yeter derken bloglarımız için Bumerang’ın Adsense’dan daha fazla gelir getirdiğini gördüm. :) Eh tabi ziyaretçi sayımızı arttırması da ekstrası.

Kişisel sitelerin,blogların kısacası bütün web sitelerinin üzerinde durduğu konudur:Ziyaretçi sayısı.Özellikle blog sahiplerinin ziyaretçi sayısını arttırmaya başladıktan sonra düşünmeye başladığı bir konu ise blogundan para kazanma konusu geliyor.Bu konu ile ilgili internette binlerce yöntem bulabilirsiniz.Ben de çok fazla bilindiğini sanmadığım Bumerang’ı sizlere anlatacağım.Bumerang’da Yazarkafe’de yayımladığınız yazılar sayesinde hitinizi arttırabilir,çeşitli teklifler alarak kazanç sağlayabilirsiniz.Dilerseniz başlayalım.

http://bumerang.hurriyet.com.tr/ adresinden üye olarak başlayabilirsiniz.

Bumerang’ın  3 farklı üyelik tipi var.Bu üyelik tiplerini size anlatarak bu yazımda Bumerang’ı sizlere tanıtacağım .En alt seviye bronz,orta seviye altın,en üst seviye üyelik ise platin üyeliktir.

1.Bronz Üyelik ve Altın Üyelik

Bumerang’a üye olan arkadaşlar bilir bir süre önce Bumerang tasarım ve içerik konusunda ciddi değişikliğe gitti.Değişiklikten önce bronz ve altın üyelik çeşitlerinin ciddi farkları vardı.Bronz üyeler sadece Hürlistten faydalabiliyordu.Altın üyeler ise Bumerang’ın en önemli işlevi olan Yazarkafe’ye içerik gönderme dışında her imkandan faydalanabiliyordu.Eski bilgiler vererek sizleri de çok fazla sıkmak istemiyorum bu yüzden gelin şimdi yeni Bumerang’a göz atalım.Yeni Bumerang’da bu üyelik tiplerinde ciddi bir farklılık göze çarpmıyor.Yani bronz üye olarak kabul edilmeniz blogunuza biraz daha fazla zaman ayırmanız anlamına gelir.Bumerang editörleri gerek tasarım gerekse içerik olarak blogunuzu eksik bulursa sizi bronz üyelikten başlatır.

Altın üyelikte ise tasarım ve içerik konularından birisinde yetersiz bulunma ihtimali kuvvetlidir.Eğer bu konuda tasarımınıza güveniyorsanız blogunuzda özgün makaleler yayınlamanız sizin üyelik tipinizi platin yapacaktır.Tasarım dedim ama benim dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var.Yazarkafe’ye içerik gönderen blogların bir kısmının tasarım anlamında aslında çokta kaliteli olduğu söylenemez.Ancak bu bloglardaki farklı olan durum  internette daha nadir bulunan içerikler paylaşılması.Yani eğer ki bu konuda kendinize güveniyorsanız gerçekten uzmanı olduğunuz bir alan varsa saatlerce WordPress teması aramaya veya siteniz üzerinde fazla zamanınızı alacak görsel çalışmalar yapmanıza gerek yok.

Ayrıca yeni sistemde de altın üyeler Yazarkafe’ye içerik gönderemiyor.

2.Platin Üyelik

Bu üyelik tipinde Bumerang’ın her türlü imkanlarından faydalabilirsiniz.Bu imkanlar yazımın başında da belirttiğim gibi Yazarkafe’ye içerik göndermek ve çeşitli firmalardan reklam teklifleri almak.

Platin üye olduktan sonra Bumerang açılış sayfanızda Yazarkafe,Tekliflerim ve Bakiye ve Hesap menülerini göreceksiniz.

Yazarkafe sayfasına girdiğiniz zaman önceden yayınladığınız yazıların istatistiksel bilgilerini bulabilirsiniz.Ayrıca düzenlemek istediğiniz yazıyı seçerek yazını güncel şekliyle tekrar paylaşabilirsiniz.Geçelim merak edilen asıl noktaya yani içerik göndermeye.

Yazarkafe sayfasında yer alan yeni yazı gönder butonuna tıklayarak bu işlem için ilk adımı atıyoruz.Ardından karşımıza gelecek olan sayfada yazımıza ilişkin kategori ve alt kategori seçimlerini yapıyoruz.Ardından Yazarkafe’de görünmesini istediğimiz içeriğe başlık yazıyoruz.İçeriğimizi en fazla 500 karakterden oluşacak bir şekilde özetleyerek makalemizin sitemizdeki link’ini url kısmına kopyalıyoruz.Son olarak dilersek içeriğimizde görünmesini istediğimiz resmi paylaşıyoruz.(Paylaştığınız resim blog’unuzdaki resimden farklı olabilir.Ayrıca resim koymanız daha doğru bir seçim olacaktır.)Bu aşamadan sonra bizim yapabileceğimiz bir işlem kalmıyor ve içeriğimiz onay sürecine giriyor.

Not:Onay süresinde verilen hizmet gözlemleyebildiğim kadarıyla hafta içi mesai saati bitimine kadar.Ayrıca hafta sonu da içerikler için bir cevap alamıyoruz.

Öneri:Blogunuzdaki bütün yazıları önceki paylaşımlarınızın okunma sayısı ne olursa olsun burada yayınlamanızı öneririm.Çünkü benim Yazarkafe’de hiç okunmaya bir yazım Facebook sayfamda 10 küsür beğeni alabilirken Facebook sayfamda sadece2 beğeni alan yazım Yazarkafe’de şu ana kadar 88 kişi tarafından okunmuş durumda.

Tekliflerim sayfasının içerisinde ise firmaların blogunuz için size yapmış olduğu teklifleri görürsünüz.Yayınlamak ise çok basit.Önerilen teklifi beğenmeniz halinde teklife göz at diyerek teklif sayfasını açıyorsunuz.Açılan sayfadaki başlık ve içerik kısmında hiç bir değişikli yapmadan sitenize yapıştırıyorsunuz.Tarayıcınızdan teklifin bulunduğu sayfayı açarak adresi teklif sayfasındaki url bölümüne kopyalıyorsunuz.(Eğer istenmemişse reklama resim,video,vs hiç bir ekleme yapmayın).Editörler onayından geçtikten sonra reklamın blogunuzda yayın süresi başlıyor.(Teklifin tamamlanması için kalan süreyi teklifler sayfasında görebilirsiniz.)Teklif süresi tamamlandıktan sonra kazancınız hesabınıza yatıyor.

Gelen tekliflerinizi arttırmak için bir ufak bir ipucu:Telefon,RSS,Google Analytics ve Instagram hesaplarınızı buraya bağlamayı unutmayın.

Tekliflerden elde ettiğiniz kazançları Bakiye ve Hesap menüsünden bulabilirsiniz.

Ben üyelik tiplerini tanıtarak Bumerang hakkında bilgi vermeye çalıştım.Daha detaylı bilgi için https://support.boomads.com/home adresine göz atmanızı öneririm.

Dilerim bir faydası dokunur.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

6 yorum

 1. güzel bir makale olmuş.

 2. yazınız mukemmel acıklayıcı olmus bende altın üyelikle başladım bakalım gecebilecekmiyim :) yazınız için tesekkur ederım

  • Sitenize baktım. Açıkçası neden platin değil fazla anlayamadım. Tahminen blog kısmını biraz zenginleştirmeniz durumunda ve ayrıca iletişim sayfanızdaki Bumerang şablonunu her sayfanıza yerleştirmeniz durumunda Platin üyelik için şansınız artacaktır.
   Beğendiğiniz için ben teşekkür ederim.

 3. Merhaba,
  Konu cok eski fakat bir sorum olacaktı:) Blogumun kişisel bir facebook hesabı yok fakat kendi kişisel hesabımdan açtığım bir facebook sayfası mevcut. Bu sayfayı nasıl bumerang ile bağlayacağım hakkında varsa bilgi rica edebilir miyim sizden? Çok teşekkürler..

  • Merhaba,
   Bumerang hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağında yer alan ‘Hesaplarınızı Bağlayın’ kısmında Facebook yazısının karşısında Bağlan butonuna tıklayıp açılan pencerede sayfanızın linkini yapıştırmanız yeterli.
   Sizin için denerken kendi sayfamı tekrar bağlamayı denedim ve’Sayfa bulunamadı’ şeklinde hata aldım. Ancak rastgele olarak Coca Cola’ nın sayfasını denedim ve bağlama işlemi gerçekleşti.
   Kısacası sizde bahsettiğim şekilde sayfanızı bağlamayı denemiş ve benim aldığım hatayı almışsanız Bumerang yardım bölümünden şikayetinizi iletmenizi önerebilirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*