Son Yazılar
Anasayfa » SEO » SEO ve İçeriğin Önemi
SEO ve İçeriğin Önemi

SEO ve İçeriğin Önemi

Bu kategorideki ilk yazılarımı yazmaya başlarken en baştan belirteyim.Bu yazıları bir SEO uzmanından değil öğrenmeye çalışan daha doğrusu öğrendiklerini yazan bir insandan okuyorsunuz.Eğer öğrendiklerini paylaşan insanın yazdıkları da sizin için değerliyse devam edebiliriz.

SEO çalışmalarının temel noktalarından birisi özgün içeriktir.Peki özgün içerik nasıl oluşturulur?Binlerce site içerisinde benim yazım nasıl okuyucu dikkatini çekecek kadar ilginç olabilir.Bir kaç tane tavsiyem var gelin beraber bakalım.

1.Kalıplaşmış bilgilerden uzak durun,ezber bozun,klişeleşmeyin

Septisizm akımı vardır.Her şeye kuşkuyla yaklaşır.Sizde yazmak istediğinizde böyle düşünün.Sizden 2+2’nin 4 olmadığını ispatlamanızı istemiyorum.Çünkü bilimsel bir dayanağı var.Ama neden bilimsel dayanağı olmayan konularda doğru bir olsun ki.Mesela SEO ile uğraşanlar kopya içeriğin olumsuz bir durum olduğunu söylerler.Siz bu tabuyu yıkmaya bakın olumlu taraflarını bulun bunları paylaşın.Sonrasında kararı yine zaten okuyucunun kendisi verecektir.

2.Bir görüşün zıttını savunun

Her şeye muhalefet insanlar vardır pek sevilmezler.Size böyle olun demiyorum.Ama aklınıza yatan düşünceyi bile eleştirin.Bu sizin mevcut fikrinizi değiştirmez.Savunduğunuz fikrin karşıtın da ne varsa onu öğrenmenize yardımcı olur.Sonra bir kıyas yapın benim fikrimi savunanlar mı fazla yoksa karşıtı olan fikri savunanlar mı?Hangisi daha az ise o düşünceyi yazın.Emin olun ilgi çekecektir.

3.İpuçları 

İpuçları verin,şu işi yapmanın 10 yolu şeklinde yazılar yazın.Ancak verdiğiniz ipuçlarının internette kesinlike benzeri olmasın.Eğer ki internetteki ipuçlarından oluşan sadece bir maddesi farklı bir liste paylaşıyorsanız yazınızın resmi kesinlike farklı olan ipucunun resmi olmasın.Çünkü ziyaretçi girer sadece bir maddeyi farklı bulur diğerlerini aynı görünce aldatıldığını düşünür.

4.Yazı dizileri

Onlarca maddeden oluşan makaleler mümkün olduğunca az paylaşın.Çünkü bir yerden sonra okuyucu yazıdan sıkılabilir.Onun yerine her maddeyi bir yazıda açıklayarak bir yazı dizisi oluşturun.Bu şekilde okuyucu yazınızı beğendiği takdirde hem sitenizi sürekli takip ederek yazınızın devamını bekeyecek hem de sitenize girdiği bu sürede farklı yazılarınıza bakacaktır.

5.Karar verdirin

Birçok kez görmüşsünüzdür.En iyi zayıflama yolları,en iyi android oyunları veya daha bir çok paylaşım.Siz de yapın internette bu konu hakkında çok paylaşım var demeyin.Örneğin;internette “En iyi android oyunları” diye çok paylaşım var demeyin.Sizde oluşturun içerisinde farklı oyunlardan bahsedin.Emin olun ki ilgi çekecektir.

6.Bilgileri toplayın

Bir konu hakkında aradıklarınızı parça parça farklı yerlerde bulduğunuz olmuştur.Siz bu bilgileri kendi düşüncelerinizle toplayın ve güzel bir yazı kaleme alın.Çünkü siz de biliyorsunuz ki bir gün bir başkası sizin gibi aradığınız bir araya getirdiğiniz konuya ihtiyaç duyabilir.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*