Son Yazılar
Anasayfa » Sosyal Medya » Sosyal Paylaşım Siteleri Üye Sayısı
Sosyal Paylaşım Siteleri Üye Sayısı

Sosyal Paylaşım Siteleri Üye Sayısı

Günümüzde en çok duyduğumuz iki kelimedir belki ‘Sosyal Medya’.Çok farklı amaçlar için kullanılabilir.En çok söylenenler ise Facebook ve Twitter’dir.Gerçi son zamanlarda bu durum biraz değişerek farklı sitelere yönelmelere de başlandı.Bende şimdi elimden geldiği kadar bu siteleri sizler için incelemeye çalıştım.Ancak rakamlar bir kaç ay öncesine ait.

1)Facebook

Arkadaşarınızla paylaşımlarda bulunmanıza olanak sağlayan sosyal paylaşım sitesidir.

Kullanıcı Sayısı:1.100.000.000

2)Twitter

En fazla 140 karakter kullanarak paylaşımlarda bulunabileceğiniz ve takipçilerinizle fotoğraf vb. paylaşımlar yapabileceğiniz sosyal paylaşım sitesi.Kullanıcı sayısının büyük bir bölümü aktif değildir.

Kullanıcı Sayısı:550.000.000

3)LinkedIn

Sanal iş platformudur.Yani kullanıcı,alanlarındaki önemli kişilerin paylaşımlarını bu sitede görebilir.Kolay olmamakla beraber iş bulmanıza çevre edinmenize de olanak sağlayabilir.

Kullanıcı Sayısı:200.000.000

Ancak LinkedIn son zamanlarda kullanıcı kazanan sitelerden.Bu sayıyı bir miktar geçmiş olması muhtemeldir.

4)Google+

Google’ı bu piyasaya sokan sitedir.Sizin çevrenizdeki ve çevrenizde olduğunuz kişilerle görüntülü konuşma,yazışma ve çeşitli paylaşımlarda bulunabileceğiniz sürekli kullanıcı kazanan ve kendisini yenileyen sitedir.Ancak kullanıcı sayısının büyük bir bölümü Twitter’da olduğu gibi aktif değildir.

Kullanıcı Sayısı:520.000.000

520.000.000 kullanıcıdan 350.000.000 aktif üye.

5)Pinterest

Önceleri sadece fotoğraf paylaşımında bulunmamıza olanak sağlayan site zaman içerisinde kendini güncelleyerek fotoğraf dışında da paylaşımlarda bulunabilmemize imkan verecek gibi duruyor.Bu alanda çalışmalarının olduğunuda söyleyebiliriz.

Kullanıcı Sayısı:52.000.000

6)WordPress

En çok kullanılan yazı yazma sitesidir.Ayrıca hazır şablonlar kullanılarak kolayca web sitesi sahibi olmamıza da olanak sağlıyor.

7)Badoo

Daha çok yeni arkadaşlar edinmek üzere kullanılan bu sitede resim paylaşımı,mesajlaşma vs yapılabilmektedir.Ancak bu siteyi amaç dışında kötü şekilde kullananların da olması bu sitenin kötü şöhrete sahip olmasına neden oluyor.

Kullanıcı Sayısı:157.000.000

8)Blogger

Bir Google servisidir.Aslında wordpress benzeri bir site sadece site sahibi olma imkanı değilde uzantılı site blog sahibi olma imkanı veriyor.

9)Delicious

İnternet ortamında beğendiğimiz bir makale veya hoşumuza giden herhangi bir sayfayı beğenip sık kullanılanlara veya yer imlerine ekleme gibi tarayıcıların kolayca ulaşmamız adına düğmeleri vardır.Delicious’ta bizi takip eden kişilerin eklediğimiz bu siteleri göstermeye yardımcı oluyor.

Kullanıcı Sayısı:12.000.000

10)Bebo

Facebook gibi zengin bir içeriğe yani bir çok alanda paylaşım yapabileceğimiz bir site olmasına karşın 2008 yılında 850 milyon dolar’a el değiştiren site geçtiğimiz Temmuz ayında ilk sahibine 1 milyon dolara tekrar verildi.Bu listede sizinle paylaşma amacımda bu sayılır.

Kullanıcı Sayısı:120.000.000

11)Digg

Son dönemlerde arka planda kalan bu site de internette beğendiğimiz bir sitenin linkini paylaşabilmemize imkan verir.Ayrıca kapanan Google Reader’ın yerini Digg alarak bu alandaki rakipleriyle farkını kaptmak istiyor.

12)Instagram

Fotoğraflarımızda çeşitli düzenlemeler yaparak onları paylaşabileceğimiz fotoğraf paylaşım sitesidir.

Aktif Kullanıcı Sayısı:100.000.000

13)Reddit

Diğer bir çok sitede olduğu gibi bu sitede de link paylaşımında bulunulabiliyor.Ayrıca siteoylama seçeneğinin olması bu paylaşım platformunu rakiplerinden farklı kılıyor.

Aylık Ziyaretçi Sayısı:30.000.000

14)YouTube

Hepimizinde bildiği üzere Google hesabıyla giriş yapılabilen Google’ın 2006 yılında bünyesine kattığı video paylaşım sitesidir.Son zamanlarda bir çok yenilik yaptığından, ziyaretçi ve kullanıcı sayısını arttırdığını söylemek mümkün.

Aylık Ziyaretçi Sayısı:1.000.000.000

Ayrıca üye sayılarından emin olamadığım ancak günümüzde sık kullanılan bazı sosyal paylaşım sitelerinin üye sayılarıda aşağıdadır.

 • Friend Feed
 • Tumblr
 • Stumbleupon
 • Technorati
 • MySpace
 • Flixster
 • Flickr
 • Four Square
 • Picasa
 • Vimeo
 • Fizy

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*