Son Yazılar
Anasayfa » İnceleme » Sosyal Paylaşım Sitelerinde Paylaş vb.Buton Ekle
Sosyal Paylaşım Sitelerinde Paylaş vb.Buton Ekle

Sosyal Paylaşım Sitelerinde Paylaş vb.Buton Ekle

Günümüzde bilgisayar özellikle de yazılım ile ilgilenip site açmak veya blog yazarlığı yapmak gibi hevesi olmayan insan çok azdır.Açılan sitelerin gerekse blogların içeriği ne olursa olsun gerek tanıtım gerekse ziyaretçi sayısında artış sağlamak için en çok tercih edilen yoldur;sosyal paylaşım butonları.

Bu butonları sitemize ekleyebilmek için bir sürü kod paylaşım siteleri vardır.Fakat bu kodları başka siteler aracılığıyla oluşturduğumuz için sayfamızın geç yüklenmesine ve ayrıca daha fazla yer kapladığı için aylık bant genişliği trafiğimizin daha kısa sürede dolmasına neden olur.Ayrıca bu kodların tasarımını ve içeriğini değiştirmekte yasak veya da zordur.Bu nedenle hiç bir haber sitesi bu kodları başka siteler aracılığıyla almaz,kaynağından bu kodlara ulaşır ve istediği gibi de tasarımını yapar.Peki bu siteler hangileridir?Sitemize nasıl ekleriz?

Bunun için 2 tane önde gelen site olduğunu söyleyebilirim.

1)http://www.addthis.com/

2)http://sharethis.com/

Eğer ilk siteden bu işlemi yapmak isterseniz Get the Code bölümünden yerleşim planı vs. ayarlamaları yaparak kodu oluşturabilirsiniz ve sadece oluşturulan kodu istediğiniz yere yapıştırarak bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

İkinci siteden bu işlemi yapmak isterseniz Get Sharing Tools bölümünden Web Site,Wordpress,Joomla vb. diğer seçeneklerden sizin için olanı seçiyorsunuz.Yerleşim planını belirleyerek buton ekleme kısmına geçiyorsunuz.İstediğiniz butonları ekleyerek kodu oluşturuyorsunuz.Oluşturulan ilk kodu butonların bulunmasını istediğiniz yere yapıştırıyor ve ikinci kodu da <head> </head> taginin sonuna yapıştırıyorsunuz.

Bu iki siteden ayrıca ‘beğen,tavsiye et,gönder,+1le gibi diğer butonlarıda oluşturabilirsiniz.Bu butonların oluşturulmasıda aynı şekilde gerçekleşmektedir.

Ayrıca bilgi almak veya anlaşılmayan bir nokta için İletişim menüsünden veya sosyal medya üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında Mehmet Akif Vurucu

C# 'ta kendisini sürekli geliştirmeye çalışan, Wordpress meraklısı, inatçı, spor tutkunu, fanatik bir Fenerbahçeli.

Bir yorum

  1. tebrikler güzel bir paylaşım degerlidir benim için bu tarz detaylar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*